četrtek, 25. junij 2026

Danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan

 

Pa ne bom pisala o žvižganju najbrž plačanih osebkov, ki so prekinili govor NPM med njenim konstruktivnim in kritičnim govorom na proslavi. Po mojem so dobili na listu napisane ključne besede npr. Gaza ali nevladne organizacije (saj vsebine zagotovo niso razumeli) in so začeli žvižgati kot to počnejo na nogometnih tekmah. Pri JJ so jim najbrž tudi dali ključne besede, morda celo minutažo govora, kdaj naj začnejo fanatično ploskati. Režija predstave tudi ni bila po mojem okusu, preveč sladkobno domoljubna, ampak vsak ima pravico do svojega mnenja. Domoljubje je pač v srcu in zavedam se, da je njegova svečana obeležitev težavna zadeva, ki bi bila gledljiva za vse. Včasih so bili režiserji bolj artistični, plezalo se je po TR3, Zoran Predin je pel o rdeči zvezdi, danes imamo bolj narodno zabavno in citre, manjkale so edino čebelice….

No, glede sanj, o državi že dolgo ne sanjam več. Gradim svojo hišo kot v pesmi poje Feri Lainšček.:/Ni res, da le sanjam in čakam/Sezidal nevidno sem hišo/Tu vse je tako, kot sem želel/Ostal boš lahko še pri meni/Dokler boš vsaj še skušal verjeti/Da svet ni brezupen in beden

Bom vseeno nadaljevala s politično temo. Redko poslušam kakšne podkaste, tokrat sem naredila izjemo z intervjujem Suzane Lovec iz N1 z nekdanjim tesnim sodelavcem Janeza Drnovška, Gregorjem Golobičem. Ker se “kao” ne ukvarja več s politiko lahko svobodno kritizira tako levo in desno sredino. Intervju me je navdušil, ker je Gregor izredno elokventen in luciden sogovornik Kot jezikoslovka sem se zabavala nad njegovim izrazoslovjem. Govori o “naturščikih brez izkušenj, hlastanju mesijanskih odrešenikov, da so stranke novih obrazov sekte, da je imel Golob svoj dvor, da je prišel na sceno kot dolgolaso projekcijsko platno, …pojesti zadnjega ljudožerca, nihče ne problematizira programa Lažnice o izstopu iz SZO, NATA, anticepilstva itd.

Toplo priporočam kot oddih od težkih komentatorskih političnih tem na družbenih omrežjih. Eno hladno pivo v roke, v senčko in na poslušanje podkasta na naslovu: https://www.youtube.com/watch?v=SCvw9-XjGJc

Jutri je pa itak nov dan, ki so ga mora narediti vsak sam!


Ni komentarjev:

Objavite komentar